פיקוח תמ"א 38

פיקוח תמ"א 38

בואו נודה על האמת, יש לתהליכי שיפוץ ובניה מוניטין בעייתי. אומרים שזה אף פעם לא נגמר בזמן, שאי אפשר לסמוך על אנשי המקצוע, מצד הדיירים יש חוסר הבנה ומתוכה חוסר וודאות מה התהליך מכיל ולכן תחושה תמידית שהם לא נספרים, בירוקרטיה, אותיות קטנות... שנמשיך? בעוד שכולנו יודעים שתאור זה מייצג חלק מסוים וממש אינו משליך על הכלל, הדעה הרווחת בקרב דיירים היא: תמ"א 38 = כאב ראש שלא שווה. נשאלת השאלה, מה ניתן לעשות על מנת כן לגרום לפרויקט שכזה לצאת לפועל ולהיות להצלחה?

פיקוח קפדני = דיירים רגועים
ראשית חשוב לזכור, מדובר באנשים שלתקופה הקרובה הבית שלהם הופך לאתר בניה. מניסיוננו בניהול עשרות פרויקטים שכאלו, פיקוח מסודר עם דגש על תקשורת שוטפת עם הדיירים מאפשר לכל התהליך לעבור באופן רגוע ויעיל. משמעות הדבר: לעדכן את הדיירים לפני כל פעולה העומדת להתבצע, לשתף בהתקדמות הפרויקט וההישגים שכבר הושגו, לייצר עמם מערכת הדברות פנימית שוטפת בדמות מיילים, שילוט בסביבת הבניין. התנהלות שכזו נותנת לדיירים תחושת ביטחון מתוך ידיעה שהם בידיים מקצועיות , ומתוך כך, מחזקת את הרצון שלהם לשתף פעולה. אנחנו מאמינים שהרתמות כל הגורמים מזרזת, מייעלת וגורמת לפרויקט להצליח באווירה מקצועית ונינוחה.

מילה זו מילה
היתרון הגדול בלעבוד עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בשוק הוא הידיעה שמה שמבטיחים זה מה שמקבלים. משמעות הדבר שכבר בשלב בניית תוכנית הפעולה, מערך העבודה ולכל אורך הדרך, מה שהוצג בתוכניות זה מה שמתבצע בשטח, אנשי המקצוע עומדים בזמנים, משתמשים בחומרי גלם מעולים ושומרים על רמת עבודה גבוהה ואחידה. אמינות היא הבסיס לניהול פרויקט אפקטיבי ומוצלח, ולכן בחרנו לעבוד עם קבלנים, מעצבים, אדריכלים ומהנדסים שיודעים לעשות את העבודה, ולעשות אותה הכי טוב ויפה שאפשר. כאשר הדיירים רואים שהחזון הופך למציאות בדיוק כמו שהובטח להם הם מאמינים בך, ושמחים להמליץ עליך בלב שלם לבניינים אחרים.

מקצוענות = חיסכון
מפקח טוב, מנוסה בכל ההיבטים הקשורים בניהול פרויקט תמ"א 38, החל מדרישות להיתר בניה, מפרטי קבלנים, מכרזי קבלנים, תיאום תכנון ופיקוח בשטח. ישנה חשיבות רבה ליכולת 'לדבר' את השפה המקצועית, לדעת אל מי להתקשר על מנת לקדם נושא כזה או אחר, להכיר את אנשי המפתח בכל תחום מקצועי על מנת להפוך את כל התהליך ליעיל ונטול עיכובים. כל פתרון שכזה חוסך בזמן יקר ומתוך כך חוסך בעלויות. קיימות תכונות של ניהול פרויקטים המקלות על עבודה מול יועצים, חוסכת כספים בהיבט של העתקות תכניות וזמן. אנחנו עובדים על תקיות משותפות עם היזם. כל הקבצים, מכתבים ותכניות מסודרים.

התנהלות מול קבלנים
קשה למצוא היום קבלנים איכותיים במחיר שנח לך. אנחנו עושים מכרזי קבלנים עד שמגיעים למספרים שנמצאים באקסל, עוזרים בחלק המסחרי של החוזה, עם נספחי הסבות וחבויות שעליהם הקבלן יהיה אחראי ואותם ישלם. אנחנו מכינים לוח תשלומים מדוייק לפי התקדמות העבודה ולא משלמים על עבודה- אלא רק לאחר שבוצעה והושלמה. את הוויכוחים עם הקבלנים אנחנו לוקחים על עצמינו. מצלמים יומני עבודה, מצלמים ליקויים בשטח, הכל מגובה במיילים ומכתבים. לנגד עינינו מטרה אחת והיא תמיד לשמור עליך היזם ולקדם את הפרוייקט.

סיפר שקרה - חם מהשטח
לפני כ- 4 שנים, גרנו בבניין שבו בוצע תמ"א 38/1 בגבעתיים. התחילו עבודות, יום אחד בשעה שאשתי היתה בחופשת לידה , יצאה לטיפת חלב עם התינוק בעגלה. כאשר חזרה, הפלא ופלא- לא היו מדרגות. שברו אותן כדי לעשות חדש. אך הדבר לוקח זמן. הפועלים עזרו להעלות את התינוק, את העגלה ואת האישה- מיותר לציין שזה מאוד מסוכן. אצלינו לא קורים דברים כאלו. פיקוח מסודר מודיע לדיירים מראש על עבודות כאלו, הדיירים מתבקשים או להשאר בבית או לצאת מהבוקר ולחזור בסיום. על כל פעולה שכזאת יוצא מייל מסודר בנוסף, שילוט בלובי לדיירים ותקשורת שוטפת. אנו תמיד מעדכנים התקדמות. סה"כ אל נשכח שמעבר ליזם ואנשי מקצוע- אנשים גרים באתר בניה וזו המהות של תמ"א 38. אנחנו נותנים את הפאן המקצועי בשילוב עם יחס לדייר.

בפרויקט תמ"א 38 כולם מרוויחים, אבל כאשר מנהלת אותו חברה ותיקה ובעלת ניסיון כמו אורן עמית פיקוח וניהול פרויקטים, אפשר להרוויח הרבה יותר.

הכותב, אורן עמית, הוא מנ"כל ובעלים במשרד אורן עמית פיקוח וניהול פרויקטים.
פרטי התקשרות oren@oren-amit.co.il 054-5545211 או 054-5545298
הצטרף לרשימת הדיוור שלנו:
*שם:
*טלפון:
*דוא"ל:
 הודעה:
 אני מאשר/ת קבלת עדכונים